Az oktatás Magyarországon túlnyomórészt nyilvános, az Emberi Erőforrások Minisztériuma irányítja. Az óvodai nevelés kötelező és minden három és hat év közötti gyermek számára biztosított, ezt követően tizenhat éves koráig kötelező az iskolába járás is, majd a középiskolai évek után az érettségi.
[wp_ad_camp_1]
Érettségi előkészítő elérhető az erettegi-elokeszito.hu weboldalra látogatva, tehát ne habozzon, nézzen be ide még ma és mindent megtudhat az érettségiről és a felkészülésről is. Az alapfokú oktatás általában nyolc évig tart. A középfokú oktatás három hagyományos iskolatípust foglal magában, amelyek különféle tudományos szintekre összpontosítanak: a Gimnázium fogadja a legtehetségesebb gyermekeket, és felkészíti a hallgatókat az egyetemi tanulmányokra; középiskolák négy évig tartanak, a műszaki iskola pedig felkészíti a tanulókat a szakképzésre és a munka világára. A rendszer részben rugalmas és hidak léteznek, közöttük, a szakiskolában végzettek kétéves programot érhetnek el, például a szakmai felsőoktatáshoz való hozzáférés érdekében.
A legtöbb magyar egyetem közintézmény, a hallgatók hagyományosan díjfizetés nélkül tanulnak. Az egyetem általános követelménye az érettségi. A magyar állami felsőoktatási rendszer magában foglalja az egyetemeket és más felsőoktatási intézményeket, amelyek oktatási tanterveket és kapcsolódó diplomákat nyújtanak doktori fokozatig, és hozzájárulnak a kutatási tevékenységekhez is. Ma Magyarországon 67 felsőoktatási intézmény működik, a kis főiskoláktól a felső kutatási egyetemekig. Ezeket az egyetemeket és főiskolákat az állam, a magánszervezetek vagy az egyház tartja fenn, és mindenhol kötelező az érettségi. További részletekért keresse fel bátran az erettsegi-felkeszito.hu weboldalt.