Defektet kapni nagyon bosszantó és kellemetlen, ráadásul költséges mulatság. Jó esetben az embernél van autóemelő, jó esetben kerékkulcs, pótkerék, hogy kicserélhesse a sérült gumit, de ilyenkor az első út nem haza vezet, hanem a szervizbe, mert a pótkerék nem alkalmas hosszú távú használatra.
Kattintson ide, hogy megtudja, érdemes-e javított gumival közlekedni! Egy defektes gumit nem olyan egyszerű kijavítani, befoltozni, mint egy bringa belsőjét. Éppen ezért nem is ajánlják a szakemberek, az ilyesfajta otthoni barkácsolást. A hozzáértők tapasztalataik alapján csak azt a gumit tartják javíthatónak, amely nem az oldalán, hanem a futófelületén sérült, s az sem mindegy mekkora a sérülés mérete. A javítás lehetőségének megállapításához szükséges információkat pedig műszerek segítségével szerzik. Így mondható biztosra, hogy javítható-e a gumiabroncs vagy mindenképpen újat kell vásárolni.
Defekt után, mielőtt még bárki javíttatásba vagy új gumi vásárlásba kezd, mindenképpen tájékozódjon gumiabroncsai állapotáról. Ugyanis, ha javítható a sérülés, ám a gumik már egyébként is hamarosan cserére szorulnának, (erős kopás, nem megfelelő barázdamélység, vagy szimplán eljött az ideje) nem biztos, hogy érdemes a javítással vesződni. A gumik állapotán akár életek is múlhatnak, így semmiképp nem éri meg az abroncson való fukarkodás. S megfelelő eszközök, műszerek és természetesen a tudás és gyakorlat hiányában senki ne álljon neki otthoni körülmények között a cserének, mert balesetveszélyes szituációk generálhatók a nem megfelelően elvégzett csere vagy javítás miatt. Bízzák szakemberekre ezt a felelősségteljes munkát, maguk, valamint utas- és közlekedőtársaik érdekében! Az alkatreszek.hu weboldalon „Gumiabroncs kereső” menüpontban számos termékről tájékozódhatnak az érdeklődők.