Sajnos napjainkban egyre több olyan embert figyelhetünk meg, akik állandóan vagy bizonyos szituációkban szemüveg viselésére szorulnak. Az szemészet az orvoslásnak egy olyan ága, melyben mindössze csak negyed évszázada kezdődött el a heroikus munka, illetve az a küzdelem, amely az alternatív gyógyászatot pártolja.
[wp_ad_camp_1]
A hivatalos orvoslás, sajnos ezeket a módszereket nem ismeri el, viszont számos esetben nagyon hatásosak lehetnek. Nézzük meg először, hogy valójában miért is romlik el a szemünk. Kb. 100 éves tudományos tény, hogy a látás romlása tulajdonképpen nem a szem elöregedésének a következménye, vagy genetikai tényezők hatnak rá. Sokkal inkább a civilizációs ártalmak következményének tudható be, hogy manapság egyre többen viselnek szemüvegeket. A látásunk során a szem izmok stressz alá kerülnek, melynek következménye, hogy tudat alatt blokk alá kerülnek. Majd ennek következményeként a látásunk torzulni kezd, majd később komolyabb elváltozások is felléphetnek. Melynek a kezelésére szemüvegek, és operációk hada a javallott a legtöbb esetben.
Ám mint tudjuk a stresszre ezek nem jelentenek megoldást. A stresszre és annak következményeire sokkal inkább hatásosak lehetnek a különféle lazító gyakorlatok. Melyek akár a látásunk fejlesztésére is jó hatással lehetnek. Amennyiben a helyes nézési szokásokat kezdjük el újra alkalmazni, akkor akár arra is képesek lehetünk, hogy a munkán, suliban, számítógép előtt, este vagy akár olvasás közben sem kell szemüveget használnunk. Ugyanis akár teljesen rendbe jöhet a látásunk. Ahhoz, hogy ide eljussunk, el kell érnünk azt, hogy másként gondolkodjunk. Melynek következményében el hisszük, hogy a látás nem egy képi dolog, sokkal inkább gondolati, vagyis szubjektív.