Azok számára, akik még csak most barátkoznak a zöldségtermesztés gondolatával, elsőre talán nagyon bonyolultnak tűnhet ez a folyamat, ám valójában elég, ha pár fontos alapszabályt betartunk és a siker szinte garantált. Az eredményre a legnagyobb befolyással kétségkívül a kiváló alapanyagok megléte van, így a legbölcsebb, ha ezeket lehetőség szerint mi magunk állítjuk elő.
Minőségi palánta nélkül ugyanis biztosan bajban leszünk, ehhez pedig a legjobb kiegészítő egy fóliasátor. Természetesen arra is van lehetőség, hogy már nevelt dugványokat vásároljunk, ám ez több szempontból sem feltétlenül ajánlott. Egyfelől nem lehetünk teljesen biztosak abban, milyen kvalitásokkal rendelkező növényt kapunk, ám még ennél is fontosabb, miszerint így kimaradunk a termesztés egyik, ha nem a legmeghatározóbb lépéséből. Ráadásul nem is igényel túl nagy előkészületet a dolog és azt is tartsuk szem előtt, hogy saját palántázás mellett az egész folyamat a mi ellenőrzésünk alatt zajlik. Ehhez csupán egy fóliasátor szükségeltetik, ami aztán hosszú évekig, sőt, évtizedekig kiszolgál majd minket.
Első lépésként azt kell meghatároznunk, pontosan hová kerül majd a fóliasátor és mekkora helyigénnyel rendelkezik az elképzelésünk. A pozíció megválasztásánál mindenképpen legyünk nagyon körültekintők. Tudniillik akár műanyag, akár fémvázas modell mellett tesszük le a voksunkat, még a legnagyobb gondossággal elvégzett rögzítés esetén is problémát okozhat egy nagyobb vihar, vagy erősebb széllökés. Ezért aztán a fóliasátor olyan részre kerüljön, ami a lehetőségekhez mérten a leginkább szélvédett, emellett pedig ügyeljünk rá, hogy a szerkezet stabilan fixálva legyen. Precízen kalkuláljuk ki a palánták elhelyezését, így biztosan a megfelelő méretű fóliasátor mellett döntünk majd. Inkább egy kicsivel nagyobbat vegyünk, így a közeljövőben garantáltan nem kell a bővítéssel bajlódnunk.